Een groot aantal RTC leden hebben zondag 7 aug 2016 de Giro Di Schouwen-Duiveland gereden.
Giro d’Italia
De fietstocht werd in het leven geroepen toen de Giro d’Italia in 2010 over Schouwen-Duiveland reed. Toen werd de tocht gereden voorafgaand aan de etappe Amsterdam-Middelburg.
Afstanden
Deelnemers konden vandaag kiezen uit verschillende routes over het eiland, van 25, 50 en 100 kilometer. De Giro di Schouwen-Duiveland verbindt met de 100 km route de eilanden Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee aan elkaar. Het is voor het eerst dat de Giro di Schouwen-Duiveland het eigen eiland verlaat.
Startschot
Burgemeester Gerard Rabelink verrichtte het startschot, waarna de deelnemers begonnen aan de route door de ongerepte natuur van de eilanden zo direct langs het water.
Goed doel
De opbrengst van de toertocht gaat naar Stichting Leergeld en de Delta Ride for the Roses.
De meeste RTC leden kozen voor de 100 km over Goeree-Overflakkee voor de eerste keer een uitstapje van de Giro.
Erg erg mooie tocht en prima uitgepijld.
Organisatie van de Giro bedankt en wat RTC betreft tot volgend jaar.